•  
    منبع خبر : خبرگزاری فارس
    تعداد بازدید: 181
    کد: 164103
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۲۱

    5 توصیه فعالان سیاسی به استاندار آینده خراسان رضوی

    انتخاب مشاوران و همکاران بومی، تعامل شایسته، اولویت دادن به مشکلات مردم، نگاه توسعه‌ای به استان و توجه به حفظ انقلاب و پرهیز از تضعیف روحیه مردم در استان از جمله توصیه‌های فعالان سیاسی به استاندار آینده خراسان رضوی است.
    5 توصیه فعالان سیاسی به استاندار آینده خراسان رضوی

    به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، در آینده نه چندان دور بالاخره پس از گمانه‌زنی‌های فراوان ردای بالاترین مدیر اجرایی استان به تن یکی از گزینه‌های مطرح شده در رسانه‌ها یا محافل سیاسی در می‌آید و آن زمان است که فرقی نمی‌کند گزینه مطلوب چه کسانی استاندار خراسان رضوی شده است بلکه مهم این است که بتواند جایگاه استان را در کارآمدی نظام و رفع مشکلات مردم بهبود بخشد.

    فعالان سیاسی و احزاب در استان از جمله کسانی هستند که اگر چه برخی از آن‌ها روال انتخاب استاندار برای خراسان رضوی مورد نقدشان است و از تریبون‌های مختلفی به بیان این مسئله پرداخته‌اند اما اشراف خوبی به مسائل استان دارند و کمک فکری این گروه به استاندار جدید خراسان رضوی فارغ از اینکه مطلوب حزب و جناحشان باشد یا نباشد می‌تواند نقشه راه دقیق‌تری به استاندار بعدی بدهد.

    ما نیز در راستای رسالت خودمان به سراغ فعالان سیاسی استان رفتیم تا اولویت‌های استان در رفع مسائل برای کارآمدی بیشتر را از زبان آنان بشنویم و توصیه‌های این دلسوزان را به استاندار جدید خراسان رضوی منتقل کنیم تا در ابتدای کار قرعه پوشیدن این ردا به نام هر کدام از گزینه‌های در دست بررسی هیأت دولت افتاد، از مجموعه نظرات فعالان سیاسی استان با صرف چند دقیقه وقت و مطالعه «گزارش‌های فارس از توصیه‌های فعالان سیاسی به استاندار» آگاه شود.

    انتخاب مشاوران و همکاران بومی

    اولین توصیه رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی به استاندار آینده دقت در انتخاب مشاورانش بود و در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: استاندار احتیاج دارد اطلاعاتی از داخل ستاد استانداری، شهر مشهد و استان خراسان رضوی کسب کند پس باید ابتدا افرادی را شناسایی کند که بتوانند اطلاعات صحیح از داخل استان، مشهد و استانداری به او بدهند و اولویتش را برای مشاوران باید کسانی قرار دهد که داخل استانداری و شهر هستند.

    سیدمحسن بنی‌هاشمی ادامه داد: اگر استاندار به همراه خودش تیمی بیاورد که این تیم پست‌های کلیدی استانداری را اشغال کنند و این تیم خارج از استان، مشهد و استانداری باشند، چون شناخت صحیحی نسبت به مسائل ندارند به آقای استاندار مشاوره غلط می‌دهند پس باید اولویتش را در انتخاب همکار ابتدا روی نیروهایی که در داخل استانداری هستند و سابقه کار دارند بگذارد و سپس به نیروهایی که در داخل استان هستند توجه کند یعنی از این نیروها در انتخاب همکارانش استفاده کند.

    استان را اداره کند نه اینکه خودش اداره شود

    وی آوردن دو یا سه نفر قابل اعتماد که با استاندار سابقه همکاری داشته باشند را حق استاندار جدید دانست و تاکید کرد: ولی اگر بخواهد تیم بیاورد این باعث می‌شود به حقایق استانداری، حقایق مشهد و حقایق استان دسترسی پیدا نکند و به جای اینکه استان را اداره کند، اداره شود زیرا ممکن است هرکدام از اطرافیان وی اهداف خاصی داشته باشند و استاندار توسط این افراد اداره شود.

    همکاری و مشورت با افراد و نهادهای مختلف برای اداره استان

    بنی‌هاشمی توصیه دوم خود را اینطور بیان کرد: اداره استان به دست شخص استاندار نیست بلکه استاندار یکی از کسانی است که استان را اداره می‌کند و اشخاص دیگری هم در اداره استان مستقیما مسؤولیت دارند، مثلا نماینده محترم ولی‌فقیه مستقیما در اداره استان دخالت دارد لذا آقای استاندار با کسانی که دخالت مستقیم در اداره استان دارند مثل اعضای شورای تامین استان در کارها حتما مشورت و همکاری کند و البته غیر از این اشخاص و همکاران، نهادهایی هستند در استان یا در شهر که وظایف و خدماتی را به مردم و نظام ارائه می‌دهند مثل احزاب یا تشکل‌های خدماتی مردمی که لازم است استاندار جدید به جای اینکه فقط به کار توجه کند، افرادی را که سال‌ها در این استان کار کردند و خدمت کردند و الان هم در بدنه اجتماع هستند را هم ببیند و از دانش، توانایی و نفوذ آن‌ها برای اداره استان کمک بگیرد.

    مشکل مردم اولویت استاندار باشد

    وی فصل دوم توصیه‌های خود به استاندار را توجه به این نکته دانست که در استان ما بسیار بیش از توان هر استانداری کار هست و متذکر شد: استاندار باید اولویتش را روی کار بگذارد، کار یعنی حل مشکل مردم و استاندار باید مشکل مردم را اولویت دهد.

    رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی تصریح کرد: استاندار آنقدر وقت ندارد که بخواهد به دنبال رابطه بازی و سیاسی بازی باشد و باید متن کارش را متن کار مردم قرار دهد و هر چه بیشتر کار مردم را راه بیندازد و در بحث اشتغال جوانان، کارآفرینی، مهاجرت، آب، کسب و کار و حراست از فضای باز کسب و کار، مبارزه با قاچاق، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و مطالب دیگری که مربوط به اجتماع و فرهنگ مردم می شود خدمت کند.

    وی رسیدگی به امور آموزش و پرورش را مهم دانست و گفت: اینکه بچه‌های مردم در چه مکانی و در چه شرایطی درس می‌خوانند و چه مشکلاتی در مشهد، شهرستان‌ها، مرزها و روستاها است نیاز به توجه دارد و آن استانداری که روی این موارد وقت بگذارد مورد اقبال قرار می‌گیرد و این استاندار عاقبت بخیر می‌شود و نام این استاندار در این استان به نیکی باقی می‌ماند.

    بنی هاشمی خاطرنشان کرد: آقای استاندار همزمان با مردم باید اولویتش انقلاب باشد یعنی برای حفظ انقلاب در این استان تلاش کند و باید با کسانی که برای انقلاب در این استان چه در مدیریت‌ها چه در بدنه اجتماع زحمت می‌کشند همکاری کند و وقتی که صحبت می‌کند صحبت‌هایش تلخ نباشد یعنی نباید از زبان استاندار مطالب تلخ بیرون بیاید و اگر می‌خواهد حقایق و مشکلاتی را بگوید در حدی که آن مشکل وجود دارد حرف بزند نه اینکه حرفی بزند که روحیه مردم خراب و کام آن‌ها تلخ شود.

    اولین توصیه داشتن نگاه توسعه‌ای به استان است

    دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان رضوی نیز ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌ای که در آن گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اعتدالی گزینه‌های مورد نظرشان را برای پیشنهاد این مسؤولیت بررسی و هفت نفر را به وزیر کشور معرفی کردند، شاخصه‌های مطرح شده در آن کمیته را به استاندار جدید خراسان رضوی توصیه کرد و گفت: در ابتدا نگاهش به خراسان نگاه توسعه باشد که متاسفانه استان خراسان رضوی نسبت به سایر استان‌های دیگر توسعه چشمگیری نداشته است به همین دلیل استانداری که می‌خواهد بیاید در مرحله اول نظرش بیشتر توسعه استان باشد.

    حجت‌الاسلام علی عجم با اشاره به ویژگی‌های خاص استان خراسان و نقش تهران در تصمیم‌گیری و انتخاب استاندار اظهار کرد: اینجا آستان قدس را داریم، استان ما امام جمعه خاصی دارد و نمایندگانی هستند که بیشتر آن‌ها جزو حزب پایداری هستند پس باید کسی بیاید که با همه ویژگی‌هایی که استان خراسان رضوی دارد بتواند تعامل داشته باشد.

    تعامل با همه گروه‌ها در جهت بهبود وضعیت استان

    وی با تاکید بر اهمیت نگاه توسعه‌ای تصریح کرد: استان خراسان رضوی نسبت به استان‌های دیگر از جمله کرمان، فارس، اصفهان و تبریز توسعه‌اش کمتر است و علتش شرایط خاص استان بوده است پس استاندار جدید باید با احزاب مختلف سیاسی تعامل داشته باشد که وضعیت استان از این شرایط بهبود یابد.

    پنج دغدغه کلی که در نگاه بخشی از فعالان سیاسی استان خراسان رضوی در این گزارش مطرح شد در لیست مطالبات خبرگزاری فارس از استاندار آینده خراسان رضوی ثبت می‌شود تا در راستای تحقق مطالبات بخشی از جامعه به فعالان سیاسی استان و در حوزه اطلاع‌رسانی نسبت به برطرف شدن مشکلات حوزه‌های مختلفی که در این گزارش مطرح شده است به مدیران اجرایی استان کمک کنیم.

    ما پیگیر دغدغه‌ها و توصیه‌های دیگر فعالان سیاسی و اجتماعی استان به استاندار جدید خراسان رضوی هستیم تا هم مشکلات استان را بهتر منعکس کنیم هم به استاندار بعدی استان خود کمک بیشتری داشته باشیم.

    تعداد بازدید: 181
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر