•  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 211
    کد: 162581
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
    رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی:

    استاندار جدید شعار تدبیر و امید را در استان قوی‌تر اجرا کند

    شعار تدبیر و امید به صورت کمرنگ در استان ما اجرا شده که باید پررنگ‌تر و قوی‌تر از این به بحث ایجاد امید در مردم، تدبیر امور و حل مشکلات استان پرداخته وعمل شود.
    استاندار جدید شعار تدبیر و امید را در استان قوی‌تر اجرا کند

    رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: شعار تدبیر و امید به صورت کمرنگ در استان ما اجرا شده که باید پررنگ‌تر و قوی‌تر از این به بحث ایجاد امید در مردم، تدبیر امور و حل مشکلات استان پرداخته وعمل شود.

    محسن بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص چالش‌های پیش‌رو و انتظارات از استاندار جدید، اظهار کرد: در استان ما یک چالش مهم مسئله اشتغال و یک چالش مهم دیگر مسئله آب چه آب در مشهد و چه آب کشاورزی است. مسئله سوم نیز مسئله مرزها بوده که ما مرزهایی با افغانستان، ترکمنستان و مرزهایی هم به لحاظ کنترل مرز و هم به لحاظ تجارت مرزی داریم.

    وی افزود: هر استانداری که به این استان بیاید، باید بر این مسائل اشراف، انرژی، سرمایه‌گذاری و مدیریت بیشتری داشته باشد، البته این بدین معنی نیست که در حال حاضر کاری انجام نمی‌شود، اکنون نیز روی هر سه موضوع در استان کار می شود اما این کار کافی نیست و هر فردی که استاندار می‌شود، باید مقداری قوی‌تر، وسیع‌تر و با درایت بیشتر روی این چالش‌ها کار کند.

    بنی‌هاشمی با بیان اینکه شعاری به نام امید و تدبیر داده شد و مردم نیز به این شعار علاقه‌مند شدند، عنوان کرد: این شعار به صورت کمرنگ در استان ما اجرا شده که باید پررنگ‌تر و قوی‌تر از این به بحث ایجاد امید در مردم، تدبیر امور و حل مشکلات استان پرداخته وعمل شود، البته منظور این نیست که در این راستا تلاش نشده، بلکه در جهت امید و تدبیر تلاش صورت گرفته اما قدرت لازم و نتیجه بارز به آن صورت مشاهده نمی‌شود و باید در این زمینه کار کرد.

    این فعال سیاسی اصولگرا در خصوص انتظارات از استاندار جدید، گفت: زمانی که استاندار روی کار می‌آید، از یک طرف با کار و از یک طرف نیز با مردم مواجه است، بنابراین باید تمام انرژی خود را در درجه اول بر کارهای موظف خود و استان که بسیار زیاد است و در درجه دوم بر مردم قرار دهد، یعنی تلاش کند که برای مردم خدمت انجام دهد تا مردم امیدوار، در صحنه و پشتیبان باشند. استاندار جدید نباید وقت خود را به کارها یا ارتباطات متفرقه هدر دهد.

    رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی تصریح کرد: به نظر من در انتصاب استاندار مطلوب موردنظر هیئت دولت و وزیر کشور، مشکلی وجود نخواهد داشت. اگر قرار باشد که کار در جایی به مشکل بخورد، باید آن را حل کرد زیرا در حال حاضر شرایط ممکلت به گونه‌ای نیست که بخواهند کارها را به حال خود رها کنند.

    وی با بیان اینکه در انتخاب استاندار افراد بسیاری در استان یا خارج از استان دخالت‌هایی می‌کنند که چندان هم موثر نیست، عنوان کرد: این دخالت‌ها بیشتر جو روانی مردم را خراب می‌کند. افرادی که دخالت می‌کنند، نه صلاحیت دارند، نه کارشناس هستند و نه به طور قانونی حق دخالت دارند، مخصوصا احزاب نباید در کار استاندار سروصدا کنند و باید اجازه دهند تا افرادی که از نظر قانونی وظیفه انتخاب استاندار با آن‌ها است، انتخاب خود را به نحو احسن انجام دهند.

    بنی‌هاشمی ادامه داد: وزیر کشور یا دولت هر زمان که بخواهند انتصابی را انجام دهند، با افرادی که در استان مسئولیت دارند، هماهنگی و مشورت می کنند و این روال عادی انتصاب تمام استانداران است، بنابراین فردی که دخالتی در کار ندارد، به صرف اینکه منافعی برای خود یا گروهش متصور است، نباید سروصدا کند که نتیجه نمی‌دهد و تنها جو روانی جامعه را خراب می‌کند.

    تعداد بازدید: 211
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر