•  
    منبع خبر : سایت شورای اسلامی شهر مشهد 1396/04/24
    تعداد بازدید: 224
    کد: 158702
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
    نایب رئیس شورای شهر مشهد در نشست فضیلت شنیدن با اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی:


    انتظارات متعدد از مدیریت شهری در عین محدودیت اختیارات

    نایب رئیس شورای شهر مشهد در نشست فضیلت شنیدن با اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی گفت: مدیریت شهری با انتظارات متعددی از سوی شهروندان روبروست و از طرفی اختیارات این مجموعه از سوی نهادهای بالادستی محدود می‌شود.
     انتظارات متعدد از مدیریت شهری در عین محدودیت اختیارات

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده، در هفتمین جلسه فضیلت شنیدن که با حضور اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به 23 تیرماه که با تصویب شورای انقلاب فرهنگی با عنوان روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان تصویب شده است، اظهارکرد: این نامگذاری همزمان با دستیابی به توافقنامه برجام انجام شده است؛ هنگامی که برای تامین منافع، امنیت و اهداف خود با دنیا گفتگو می‌کنیم پس این گفتگو را از درون خود نیز می‌توان شروع کنیم.
    موحدی‌زاده افزود: گفتگو در درون خانواده نظام و انقلاب، علی رغم دیدگاه های متفاوت، کار دشواری نیست؛ امروزه با مشکلات متعددی روبرو هستیم که به ظاهر میتوانند تهدیدهای جدی بوجود آورد ولی اگر هنر استفاده از این فرصت‌ها را دارا باشیم، میتوانیم آنها را خنثی و ناکارآمد کنیم تا توطئه های پیش رو کارساز نباشند و کارایی مدنظر دشمنان ما را نداشته باشند.

    وی با بیان اینکه مطالبات مختلفی در سطح شهر و جامعه وجود دارد که سرریز شورای پنجم شهر مشهد شده است، گفت: شهروندان و مردم انتظارات متعددی از مجموعه مدیریت شهری دارند در حالیکه طبق قانون، شورای شهر و شهرداری دارای وظایف مشخصی بوده و متاسفانه در قالب این وظایف یاد شده، اختیارات لازم را نداریم چراکه اختیارات از طریق مجلس شورای اسلامی و نهادهای فرادستی به تدریج از مدیریت شهری گرفته شده است.

    موحدی‌زاده خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت شهری در کسب درآمدها و عوارض استقلال عمل ندارد و این درآمدها در خزانه و مرکز کشور متمرکز شده است.

    نایب رئیس شورای شهر مشهد در ادامه گفت: مدل های تصمیم‌گیری مختلفی توسط کارشناسان شناسایی و معرفی شده که یکی از آنها تصمیم‌گیری گروهی است؛ به این معنا که احزاب و تشکل های حرفه‌ای سیاسی خواسته های مردم را شناسایی، تجمیع و از طریق نمایندگان پارلمان کشوری و محلی آن را تبدیل به طرح و لایحه می‌کنند تا در قالب قانون اجرایی شود و مرم طعم شیرین رای خود را احساس کنند.

    موحد‌ی‌زاده در بخش پایانی صحبت های خود با بیان اینکه شورای پنجم بدنبال این است که با انگیزه و اراده خود بتوانند از ظرفیت های شهر مشهد در جهت ارائه خدمت بی‌منت و بیشتر به مردم شهر بهره ببرند، اظهارکرد: امیدواریم به کمک تمامی صاحبنظران و جمع حاضر با انتقال تجربه بتوانیم در جهت منفعت و پیشرفت شهر مشهد که مورد اتفاق نظر تمامی افراد است، گام های اساسی و خوبی برداریم.

    تعداد بازدید: 224
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر