•  
    منبع خبر : روزنامه خراسان
    تعداد بازدید: 230
    کد: 158698
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
    در یادواره «شهدای گردان روح ا...» مطرح شد:

    بخش عمده مشکلات ما ریشه در ضعف مدیریت دارد

    ناامیدی، بزرگ ترین گناه و نابخشودنی است. به عنوان یک خدمت گزار می گویم و در طرح اقتصادی که داده بودم، به تفصیل بحث کرده ام که ظرفیت های کشور را می شناسم. ما رزمنده و فرزند این انقلاب هستیم و خستگی نباید در ما راه داشته باشد
    بخش عمده مشکلات ما ریشه در ضعف مدیریت دارد

    مراسم یادواره «شهدای گردان روح ا...» پنج شنبه گذشته در مجتمع فرهنگی «آیه ها» برگزار شد.

    به گزارش «خراسان رضوی»، در این مراسم محمدباقر قالیباف فرمانده لشکر 5 نصر در دوران دفاع مقدس که سخنران ویژه یادواره بود، گفت: وقتی ما دور هم جمع می شویم و از خاطرات دوران دفاع مقدس و شهدا صحبت می کنیم، منظور فقط این نیست که خاطره ای گفته باشیم و رفته باشیم، البته خاطره هم می گوییم اما این خاطره گفتن، اهداف مشخص و آموخته هایی دارد که ما هرگز نباید آن را فراموش کنیم. قالیباف با بازخوانی تجربه های دفاع مقدس و دستاوردهای انقلاب اسلامی، به مشکلات امروز کشور اشاره و تصریح کرد: امروز و در دهه چهارم انقلاب، بحران ما بحران اقتصادی است، اما چرا قادر نیستیم بر این بحران فائق آییم؟ چرا نمی خواهیم از این تجربه تاریخی و فرهنگ اهل بیت (ع) استفاده کنیم؟ وی افزود: برای ما خوب نیست که این ها را ببینیم و در دهه چهارم انقلاب، مردم را از اقتصاد حذف کنیم، هرچند ممکن است در پاسخ بگویند که ما به دنبال خصوصی سازی هستیم. قالیباف تصریح کرد: اولا ما معتقدیم که به دنبال خصوصی سازی نیستید و بخش عمده اقتصاد ما دولتی است. آن جایی هم که خصوصی سازی است، در واقع «خاصه سازی» است و افراد خاصی هستند که سفارشی اند و زمانی از آن ها به عنوان «4 درصدی ها» نام بردم.
    شعار حقوق شهروندی می دهیم و مردم را از آن محروم می کنیم
    عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز مردم می توانند مشکل اشتغال را برطرف کنند، دولت توان حل مشکل اقتصاد را ندارد، اگر می خواهید با فساد مبارزه کنید، اقتصاد را مردمی کنید و این را هم نگویید که موضوع اقتصاد به اندازه ای پیچیده است که کار هر کسی نیست. شهردار اسبق تهران در ادامه گفت: می آییم شعار «حفظ حقوق شهروندی» می دهیم، اما مردم را از مهم ترین حقوق شهروندی و این که فرصت های اقتصادی را در اختیار آن ها قرار دهیم، محروم می کنیم. وقتی که حق مسلم مردم را در اقتصاد از آن ها می گیریم و ثروت یک فرد را طی یک هفته به «نصف» تبدیل می کنیم، توهینی از این بالاتر به حقوق شهروندی وجود دارد؟ وقتی که مشکل گرانی و اشتغال را نمی توانیم حل کنیم، از حقوق شهروندی صحبت می کنیم؟ مشکلات با شعار حل نمی شود.
    دل بستن به کمک دشمن احمقانه است
    قالیباف ادامه داد: ما به جای آن که در اقتصاد به مردم خود تکیه کنیم، به بیگانگان تکیه می کنیم. آن هم بیگانگانی که در حداقل صد سال گذشته، جز خیانت به مردم ما کاری نکردند. نمونه های آن را در دفاع مقدس و 28 مرداد دیدید، در «برجام» هم دیدید. وی افزود: درس بگیریم که در اقتصاد هم به مردم تکیه کنیم، به جای آن که دست به سوی دشمنان قسم خورده خود دراز کنیم، به سنت های الهی ایمان داشته باشیم. البته این سخن، به معنای آن نیست که ما با دنیا حرف نزنیم. حرف زدن و ارتباط برقرارکردن با دنیا، شرط عقل است. ولی این که آنقدر دل بدهیم و احساس کنیم دشمن به ما کمک می کند، این «احمقانه» است.
    مسئولان مشکلات مردم را حل کنند نه این که بگویند تحمل کنید
    وی افزود: معنای رسیدگی به حقوق شهروندی این است که مسئولانی که مردم آن ها را انتخاب کرده اند، مشکلات آن ها را حل و فصل کنند نه این که به مردم بگویند مشکلات را تحمل کنید. مردم شما را برای حل مشکلات انتخاب کرده اند. پس لااقل حرف از حقوق شهروندی نزنید، این حرف در این شرایط سخت اقتصادی، بی احترامی به مردم است. قالیباف تصریح کرد: ما می توانیم بر این مشکلات اقتصادی فائق آییم. باید باور داشته باشیم که مردم، با دل و جان پای انقلاب آمده اند و ما هم باید تا پای جان خود، پای این مردم، اسلام و ایران عزیز بایستیم. معنی این سخن هم این نیست که تا مسئولیت اجرایی داریم، این حرف را بزنیم و هر زمان که از مسئولیت کنار رفتیم، بگوییم مسئول نیستیم. ما چه زمانی از این انقلاب، این درس را گرفته ایم که مسئولیت، توأم با داشتن قدرت است؟ اگر در پست و مقامی نبودیم، دیگر مقابل مردم مسئول نیستیم؟ ما از این انقلاب فرا گرفته ایم که «تا زنده ایم، رزمنده ایم». باید مبارزه کنیم، اگر در مسئولیت بودیم، با امکانات بیشتر. اما فرد فرد ما در مقابل جامعه مسئول هستیم. البته شک نداریم که اگر بخواهیم این گونه تلاش کنیم، حتما غربزده ها علیه ما جوسازی خواهند کرد.
    انقلاب بدون مردم معنا و مفهوم ندارد
    قالیباف ادامه داد: امروز مهم تر از جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای است که دشمن علیه انقلاب اسلامی آغاز کرده و اعتماد مردم به نظام، باورهای قرآنی و رهبری را مورد هجمه قرار داده است. بر بخشی از ندانم کاری ها، ضعف کارآمدی ها و بی تدبیری های موجود، سوار می شود و دروغ و شایعه را بر آن سوار می کند و ذهن مردم را نسبت به خیلی از موضوعات خراب می کند. هر کجا هم احساس کند افراد و جریاناتی برای انقلاب تلاش می کنند، سعی می کند ذهنیت مردم را عوض کند. قالیباف تأکید کرد: عمق استراتژیک انقلاب ما، توان نظامی آن نیست بلکه قلب مردم، ذهن مردم و روان و جان مردم است و اصلا انقلاب بدون مردم، معنا و مفهوم ندارد.
    پاسخ به شایعات
    وی سپس با اشاره به برخی شایعه ها درباره خود، اظهار کرد: در فرودگاه، خانواده ای را دیدم که من را به یکدیگر نشان می دادند و می گفتند این همان «قالیباف» است که می گفتند به لندن رفته است. وی افزود: حدود 20 روز قبل من به مناسبتی در جمع خانوادگی بودم، در آن جمع هم یکی به من اصرار کرد مراسمی بگذار تا مردم طرقبه بدانند تو به لندن نرفته ای. حتی پدرم هم با من تماس گرفت و گریه کرد که لااقل بیا و خودت را به مردم نشان بده. وی در ادامه گفت: این را هم گفته اند قالیباف چند صد هکتار زمین های طرقبه را تصرف کرده است اما افرادی که من را می شناسند، می دانند که حتی برادر من با چند فرزند، هنوز مستأجر است. حتی درِ منزل پدر من، از سال ها پیش تغییر نکرده است. قالیباف افزود: رفتند عکس عروسی خانواده دیگری را همزمان با مجلس عروسی دختر من منتشر کردند و گفتند این مراسم عروسی دختر قالیباف است. در مسجد از پدر من درباره این موضوع می پرسیدند. این شایعه تا جایی اثر می گذارد که حتی افرادی که 50 سال است با آن ها زندگی کرده ایم، می گویند نکند این حرف ها حقیقت داشته باشد. این ها که من را می شناسند، چه رسد به افرادی که اصلا ما را ندیده اند و با روحیات ما آشنا نیستند.
    باید امیدوارانه و مسئولانه بایستیم
    وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ناامیدی، بزرگ ترین گناه و نابخشودنی است. به عنوان یک خدمت گزار می گویم و در طرح اقتصادی که داده بودم، به تفصیل بحث کرده ام که ظرفیت های کشور را می شناسم. ما رزمنده و فرزند این انقلاب هستیم و خستگی نباید در ما راه داشته باشد. باید امیدوارانه، شجاعانه، دقیق و مسئولانه بایستیم. دشمن را ناامید کنیم و اجازه ندهیم با ایجاد شایعات و دروغ، اعتماد مردم به باورهایشان را بگیرد. اجازه ندهیم بعضی ضعف ها و اشکالات موجود، دستاویز این موضوع شود که اساس نظام و انقلاب را مورد تعرض قرار دهند.
    بخش عمده مشکلات ما، ریشه در ضعف مدیریت دارد
    قالیباف در بخش پایانی سخنان خود گفت: ما می توانیم با همین ظرفیت های اقتصادی موجود، بر مشکلات اقتصادی فائق آییم. بخش عمده مشکلات ما، ریشه در ضعف مدیریت دارد وگرنه توانمندی این کشور بالاست. ان شاءا... دست به دست هم بدهیم و بتوانیم این مسائل و مشکلات را حل کنیم و مطمئن هستیم به فضل خدا، برکت خون شهدا و اعتمادی که به مردم داریم و با تلاش صادقانه و عالمانه همه مسئولان و باور به مردم، از این مشکلات سخت و دشواری که به خاطر آن شرمنده خانواده ها و مردم عزیز هستیم، عبور می کنیم.
    سخنرانی سرهنگ پاسدار «حسن رجب پور» فرمانده لشکر 5 نصر درباره این یادواره، تقدیر از خانواده های شهدا، رونمایی از کتاب «فرزندان روح ا...» و برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و نوشت افزار ایرانی از دیگر بخش های یادواره «شهدای گردان روح ا...» بود.

    تعداد بازدید: 230
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر