•  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 319
    کد: 141490
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
    در گفت‌وگو با سیدهاشم بنی‌هاشمی مطرح شد؛

    طعم 12 ساله نمایندگی مجلس

    من نمایندگی را به عنوان یک وظیفه برعهده گرفتم و تلاش کردم از فرصت‌ها و زمان‌ها در صحن مجلس و دستگاه‌های اجرایی از توانمندی کارشناسی خود استفاده کنم تا بتوانم رای و اظهار نظر درست انجام دهم .
    طعم 12 ساله نمایندگی مجلس

     نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوره دهم مجلس شورای اسلامی کاندیدا نشدم چون احساس کردم از نظر جسمی توامندی‌ام کاهش یافته و فرصت‌ها را باید به نیروهای جوان واگذار کرد.

    او که دوازده سال به عنوان نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی حضور داشته، با اشاره به دهم آذر ماه و روز مجلس خاطرات دوازده ساله‌اش در بهارستان را مرور کرد.

    سیدهاشم بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، اظهار کرد: من سه دوره نماینده مجلس بودم، دوره‌ی سوم که دوران جنگ بود و حضرت امام در قید حیات بودند و شرایط کشور اینگونه بود که در جنگ به نحو مطلوب پیروز شویم و بتوانیم دستاورد مقاومت خود را داشته باشیم.

    وی ادامه داد: در شرایط سیاسی کشور یک نامناسباتی وجود داشت و با وجود اینکه انسجام برای جنگ بود ولی گروه‌ها و گروهک‌های مختلف داعیه‌ی مسائل مختلف را داشتند.

    نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: بحث جنگ یکی از اولویت‌های آن زمان بود و پذیرش قطع‌نامه تصمیمی مشکل بود و حضرت امام با تدابیری که داشتند آن را پذیرفتند و حتی به مسئله جام زهر اشاره کردند، قطعنامه برای ما مطلوب نبود و ناچارا برای شرایط کلی کشور پذیرفته شد.

    بنی‌هاشمی خاطرنشان کرد: بعد از پذیرش قطع‌نامه اقدامات سازندگی و خرابی‌های ناشی از جنگ باید جبران می‌شد و البته در زمان جنگ هم سازندگی و بازسازی در مناطق جنگی صورت می‌گرفت ولی بعد از جنگ شدت بیشتری به خود گرفت.

    وی افزود: در شرایطی منافقین عملیات مرصاد انجام دادند و خوشبختانه با برنامه ریزی و مقاومت ما موفق نشدند اهداف خود را دنبال کنند.

    این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اولین برنامه را در همین دوران نوشتیم و در مجلس تصویب شد و بازنگری قانون اساسی در این دوران انجام شد و تغییراتی صورت گرفت .

    وی ادامه داد: من نماینده مجلس چهارم هم بودم و در آن زمان رحلت امام(ره) دار فانی را وداع گفتند، شرایط پایان جنگ و شروع بازسازی و تغییر قانون اساسی و همچنین رحلت امام و جایگزینی ایشان شرایط سختی را ایجاد کرد.

    نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از رحلت امام مجلس خبرگان، مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به عنوان رهبر انتخاب کردند، گفت: بعد از رهبری آیت الله خامنه‌ای آرامشی به وجود آمد و شرایط تداوم انقلاب مطرح بود و خوشبختانه مقام معظم رهبری در این دوران توانستند به سرعت جای امام را پر کنند و با روحیه‌ی انقلابی و خط مشی که امام تدوین کرده بودند برنامه‌ها را دنبال می‌کردند.

    وی خاطرنشان کرد: من در دوره‌ی نهم هم در مجلس حضور داشتم و در این دوران شرایط دستاوردهای هسته‌ای را داشتیم، بنده عضو کمیسیون انرژی بودم و موضوع مذاکرات که از دولت‌های گذشته ادامه پیدا کرده بود در این دوره نیز وجود داشت.

    بنی‌هاشمی یادآورشد: ما در این دوران یکی از مسائل مهم را داشتیم تا شرایط به نفع ما رقم بخورد و با وجود تحریم‌ها تدوین بودجه‌ها کار مشکلی بود.

    نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: من نمایندگی را به عنوان یک وظیفه برعهده گرفتم و تلاش کردم از فرصت‌ها و زمان‌ها در صحن مجلس و دستگاه‌های اجرایی از توانمندی کارشناسی خود استفاده کنم تا بتوانم رای و اظهار نظر درست انجام دهم .

    بنی‌هاشمی خاطرنشان کرد: هرچند نارسایی‌ها و ناتوانی‌هایی در شخص وجود دارد ولی اکنون احساس می‌کنم وظایف خود را به خوبی انجام دادم.

    وی اظهار کرد: در دوره دهم مجلس شورای اسلامی کاندیدا نشدم چون احساس کردم از نظر جسمی توامندی‌ام کاهش یافته و فرصت‌ها را باید به نیروهای جوان واگذار کرد، در مجلس بعدی هم قصد ندارم شرکت کنم زیرا از نظر جسمی ضعیف شده‌ام و باید افراد توانمندتر وارد این عرصه شوند.

    تعداد بازدید: 319
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر