•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 267
    کد: 124330
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۲۶

    احمدی‌نژاد از ایجاد هزینه برای نظام ابایی ندارد/وحدت اصولگرایان دور از ذهن است

    عدم دقت در به‌کارگیری عناصر کلیدی در ستاد انتخابات آقای رئیسی و مسابقه برخی چهره‌های غیر خوشنام برای به‌دست گرفتن پرچم ستاد، آسیب‌های جدی به ایشان خواهد زد
    احمدی‌نژاد از ایجاد هزینه برای نظام ابایی ندارد/وحدت اصولگرایان دور از ذهن است

    دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: در شرایط موجود وحدت میان اصولگرایان دور از ذهن به نظر می‌رسد.

    جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، درخصوص ثبت نام احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من تصور می‌کنم احمدی نژاد با هدف ایجاد موج سیاسی، اعلام موجودیت و برای گرو کشی و باقی ماندن بقایی در صحنه وعدم حذف او اقدام به ثبت نام کرد و در صورت تایید بقایی به نفع او کنار خواهد رفت.

    این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه طرح احمدی نژاد کپی‌برداری از روش پوتین و مدودف است تا یک دوره در مقام معاون اول و دور بعد جابجایی قدرت صورت گیرد، افزود: احمدی نژاد در برقراری ارتباط با توده‌ها و روش‌های پوپولیستی از توانایی خوبی برخوردار است، لذا اعتنایی به نظر و قضاوت نخبگان در مورد خودش ندارد.

    آرین‌منش ادامه داد: احمدی نژاد قصد دارد در این آشفته بازار انتخاباتی که به نظر من ناشی از عدم حاکمیت تحزب و عدم حاکمیت برنامه است از صحنه و صفحه سیاسی حذف نشود و لذا از ایجاد هزینه برای نظام ابایی ندارد.

    وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی من این است که او علی‌رغم داشتن جایگاه در بین توده‌ها و روستاییان و برخی اقشار دیگر هیچگاه به قدرت باز نخواهد گشت، بیان کرد: عمر جریان احمدی نژاد در این کشور به پایان رسیده و جریانش قبل از آن که از سوی مردم کاملا حذف شود با خود زنی احمدی نژاد و خودکشی سیاسی او رو به نابودی است.


    وی در بخش دیگری از این گفت‎وگو با اشاره به لزوم وحدت در میان اصولگرایان، وحدت و همگرایی جریان‌های سیاسی را مسئله‌ای برشمرد که معمولا در آستانه انتخابات‌ها مطرح می‌شود و اظهار کرد: عواملی همچون نبود ساز و کارهای حزبی، خلاء فرهنگ تحزب در کشور و عدم فراگیری جِمنا از همه سلایق اصولگرا و نپذیرفتن میثاق‌نامه آن از سوی برخی کاندیداها عملا رسیدن به اجماع را ناممکن می‌کند.

    وی ادامه داد: همچنین معتقد نیستم کاندیدای واحد شانس موفقیت را بالا ببرد بلکه در مواقعی ممکن است به‌دلیل ایجاد محدودیت، آراء سفید و باطله را بالا برده و یا شانس رقبا را افزایش دهد.

    آرین‌منش با بیان اینکه مطرح شدن «جمنا» حاصل ناکامی اصولگرایان در انتخابات گذشته ریاست جمهوری است، تصریح کرد: اگرچه طبق ماده 1 قانون نحوه فعالیت احزاب - مصوب سال 94- تشکیل جبهه می‌بایست از ائتلافی سیاسی مرکب از احزاب دارای پروانه فعالیت شکل بگیرد و جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مطابق قانون تشکیل نشده است، بلکه چند تن از اشخاص حقیقی تشکیل دهنده آن هستند.

    وی با بیان اینکه جمنا نماینده همه سلایق اصولگرا نیست، تصریح کرد: به هر حال جبهه با هدایت افرادی خاص به یک جمع‌بندی حدودی رسید و 5 نفر را به عنوان گزینه نهایی به جامعه معرفی کرد که آقایان رئیسی، زاکانی، بذرپاش، قالیباف و حاجی‌بابایی هستند تا نهایت در یک پروسه نهایی به یک کاندیدای واحد دست یابند.

    این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه در شرایط موجود وحدت میان اصولگرایان دور از ذهن به نظر می‌رسد، یادآور شد: رسیدن به کاندیدای واحد براساس تجربه و با توجه به وجود سلایق گوناگون و متکثر منتسب به اردوگاه اصولگرایی نظیر جریان پایداری، جریان احمدی‌نژاد، اصولگرایان معتدل نظیر طیف لاریجانی و جریان موتلفه که عملا با بی‌مهری جمنا مواجه شد، عملا امکان پذیر نیست.

    نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین این تصور که ناکامی اصولگرایان در انتخابات گذشته به‌دلیل تعدد کاندیداهای اصولگرا بود تصور نادرستی است چراکه با وجود حضور و فعالیت طیف‌های مختلف اصولگرا مجموع آرای رقبای روحانی کمتر از 50 درصد بود و حتی انتخابات به دور دوم نرسید، بلکه علت اصلی شکست اصولگرایان ناکارآمدی دولت احمدی نژاد بود.

    وی با بیان اینکه حضور آقای رئیسی در صحنه انتخابات مبتنی بر ساز و کار جمنا و پذیرش میثاق‌نامه شکل نگرفت، خاطرنشان کرد: ایشان در بیانیه انتخاباتی حضور خود را فارغ از گروه‌بندی‌های سیاسی رایج اعلام کرد و لذا احتمال برهم زدن قواعد بازی از سوی سایر داوطلبین اصولگرا وجود دارد، بنابراین موضوع کاندیدای واحد اصولگرایان مفهومی نخواهد داشت.

    این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به پیامدهای ورود حجت‌الاسلام رئیسی به صحنه انتخابات، عنوان کرد: جناب آقای رئیسی طبعا واجد شرایط اصل 115 قانون اساسی و از رجال مذهبی و سیاسی بوده و دارای سوابق ارزشمند قضایی و نظارتی، برخوردار از کسوت سیاست، روحانیت، علم، آگاهی و سخنوری است.

    آرین‌منش با بیان اینکه حضور رئیسی انتخابات را به سمت دوقطبی شدن هدایت می‌کند، تصریح کرد: دوقطبی شدن انتخابات و مشارکت حداکثری معمولا به نفع جریان اصلاحات است، چراکه آرای خاکستری تمایل بیشتری به سمت اصلاح‌طلبان دارند و با توجه به حمایت اصلاح‌طلبان از آقای روحانی دوقطبی شدن انتخابات به نفع روحانی خواهد بود.

    وی اضافه کرد: همچنین در این شرایط رقبای آقای رئیسی سعی بر سیاه و سفید کردن و تقابل آزادی و محدودیت، شادی و سوگواری، انعطاف، رحمت، خشنوت و کلیدواژه‌هایی از این دست سعی در تخریب چهره ایشان خواهند داشت.

    این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: عدم دقت در به‌کارگیری عناصر کلیدی در ستاد انتخابات و مسابقه برخی چهره‌های غیر خوشنام برای به‌دست گرفتن پرچم ستاد آسیب‌های جدی به ایشان خواهد زد، همچنین منوط کردن نجات کشور به تغییر رئیس‌جمهور و مدیران اجرایی کشور در بیانیه آقای رئیسی یک اشتباه است و توقعات مردم از رئیس جمهور آینده را به شدت بالا می‌برد، درحالی که حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مستلزم عوامل فراوانی همچون هماهنگی قوای سه‌گانه برای حل ریشه‌ای مسائل و عزم ملی است و نه تنها تغییر مدیریت.

    تعداد بازدید: 267
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر