•  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 149
    کد: 120885
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۸

    نجات مشهد مستلزم شورایی متخصص و کارآمد است

    چه توجیه و دلایلی وجود دارد که کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر را که باید محقانه به بررسی معضلاتی فنی نظیر حمل ونقل، عمران، خدمات شهری، محیط‌زیست و ... بپردازند کسانی اشغال کنند که کمترین آشنایی و تخصص را با مقوله‌های فوق دارند،
    نجات مشهد مستلزم شورایی متخصص و کارآمد است

    دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: تعالی و نجات شهر مشهد مستلزم شورای متخصص و کارآمد است.

    جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا اظهار کرد: شورای شهر پارلمانی محلی است که با هدف پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و به منظور رفاه مردم در قانون اساسی پیش‌بینی شده است.

    وی با تاکید بر اینکه بدون شک تحقق این اهداف نیازمند وجود شوراهای متعهد، متخصص، فهیم و کارآمد است، گفت: در شرایطی که ما هر روز در کشور به ویژه کلانشهرها شاهد معضلاتی نظیر آتش‌سوزی، حوادث طبیعی، آلودگی فزاینده محیط‌زیست، آسیب‌ها و بحران‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، فساد، حاشیه‌نشینی و ترافیک هستیم فائق آمدن بر این معضلات و آسیب‌ها نیازمند بهره‌گیری از خرد جمعی، دانش‌های روز و افراد متخصص و مدیریتی علمی است.

    این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: در شرایطی که هزاران میلیاردتومان سرمایه ملی از تمامی شهروندان و محرومین در قالب عوارض در جیب شهرداری‌ها سرازیر می‌شود و مردم برای نفس کشیدن، راه‌رفتن و پارک اتومبیل در دشوارترین شرایط اقتصادی بایدعوارض بپردازند، چرا نباید سکان مدیریت شهرها بر دوش افرادی متخصص،‌پاک‌دست و کارآمد سپرد تا ضمن رعایت حال مردم این سرمایه‌های ملی را در مسیر صحیح رفاه، محرومیت‌زدایی و عدالت اجتماعی هزینه کند و مصالح حزبی و جریانی خود را بر منافع ملت ترجیح ندهند.

    آرین‌منش با بیان اینکه چه توجیه و دلایلی وجود دارد که کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر را که باید محقانه به بررسی معضلاتی فنی نظیر حمل ونقل، عمران، خدمات شهری، محیط‌زیست و ... بپردازند کسانی اشغال کنند که کمترین آشنایی و تخصص را با مقوله‌های فوق دارند، خاطرنشان کرد: شورای شهر جای کسب تجربه و آزمون و خطا نیست چرا که یک تصمیم غلط می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری بر مردم وارد کند، بنابراین همه گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی و متخصص در جهت نجات و تعالی و قرار گرفتن مشهد مقدس در جایگاه شایسته آن تلاش کنند.

    تعداد بازدید: 149
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر