•  
    منبع خبر : isna
    تعداد بازدید: 135
    کد: 120639
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۵

    دوستان مسائل شهری را آلوده رقابت‌های سیاسی نکنند

    بین شورا، فرمانداری و استانداری اصولا ساختارهای سیاسی ما سال‌هاست که سیاست‌زده است و قضاوت‌ها از منظر سلائق سیاسی اتفاق می‌افتد.
    دوستان مسائل شهری را آلوده رقابت‌های سیاسی نکنند

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مصوبات اخیر شورا که توسط فرمانداری رد شد و شورا نیز بر نظر خود اصرار کرد، گفت: دوستان مسائل شهری را آلوده رقابت‌های سیاسی نکنند.

    سیدجلال فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه در ساختار قانونی شورای شهر مصوبات شورا بعد از تصویب باید به فرمانداری برود، اظهار کرد: به عنوان یک عضو شورا توصیه می‌کنم که دوستان مسائل شهری را آلوده رقابت‌های سیاسی نکنند، در صورتی که فرمانداری تا 15 روز در خصوص آن مصوبه اظهارنظر نکند، قانونی می‌شود، اما اگر اعتراض کند مجددا مصوبه به شورا بر می‌گردد.‌

    وی افزود: در صورتی که شورا بازهم بر نظر خود اصرار کند تصمیم‌گیری نهایی به شورای حل اختلاف که در استانداری است، سپرده می‌شود.

    این عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: شورای حل اختلاف با حضور استاندار، دو نماینده مجلس، یک عضو شورای شهرستان خراسان رضوی و رئیس کل دادگستری تشکیل می‌شود.

    وی افزود: اعضای هیات تطبیق فرمانداری نیز فرماندار یا نماینده وی، یک قاضی و یکی از اعضای شورای اسلامی استان هستند.

    فیاضی خاطرنشان کرد: به طور طبیعی بعضی از مصوبات شورا در هیات تطبیق با اعتراض مواجه می‌شوند و به هیات حل اختلاف می‌رود.

    وی اضافه کرد: صرف نظر از این موضوع بین شورا، فرمانداری و استانداری اصولا ساختارهای سیاسی ما سال‌هاست که سیاست‌زده است و قضاوت‌ها از منظر سلائق سیاسی اتفاق می‌افتد.

    این عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: به طور کلی این سیاست‌زدگی نه به نفع شوراست و نه به نفع دولت البته همه هم می‌گویند ما سیاسی عمل نمی‌کنیم، اما همه سیاسی عمل می‌کنند، به دلیل اینکه نگاه سیاست‌زده در ساختار اجرایی کشور ما سال‌هاست که وجود دارد.

    فیاضی ادامه داد: به عنوان عضو شورای اسلامی شهر از اعضای شورا و فرمانداری درخواست می‌کنم که به این قضیه سیاسی نگاه نکنند؛ همانطوری که مقام معظم رهبری نیز فرمودند که شوراها یک نهاد اجتماعی هستند.

    وی با اشاره به اینکه کارکرد سیاسی به معنای رقابت سیاسی است نه به معنای اینکه یک نگاه سیاسی نسبت به مسائل کل کشور داشته باشیم، عنوان کرد: همه دستگاه‌ها باید در چارچوب سیاست‌های کلی نظام حرکت کنند، اما امروزه رقابت‌های سیاسی پررنگ‌تر شده است و زمانی که نگاه سیاسی شده، قضاوت کردن نیز سخت می‌شود.

    این عضو شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: در مجموع به نفع شهر مشهد و نظام مدیریت استان و در نهایت کشور است که نگاه مبتنی بر سلائق سیاسی از مصوبات شورا برداشته شود که در این صورت اختلاف‌ها نیز حل می‌شود.

    تعداد بازدید: 135
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر