•  
    منبع خبر : ایرنا
    تعداد بازدید: 95
    کد: 118973
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۷

    ثبت نام انتخابات شوراها پیش از23 اسفند انجام می شود

    عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: در صورت تایید نهایی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون انتخابات شوراها، ثبت نام برای این انتخابات، پیش از 23 اسفند ماه امسال انجام می شود.
    ثبت نام انتخابات شوراها پیش از23 اسفند انجام می شود

    قاسم میرزایی نیکو روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: گمانه زنی و پیش بینی ما این است که این زمان 17 تا 23 اسفند ماه باشد.
    وی با بیان این که در این صورت، هیات های اجرایی انتخابات شوراها 12 اسفند ماه تشکیل می شود، ادامه داد: روز شمار دقیق زمان ثبت نام انتخابات شوراها پس از تایید نهایی شورای نگهبان در جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با هماهنگی وزارت کشور مشخص خواهد شد.
    بر اساس جدول زمان بندی برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نام نویسی از داوطلبان از 30 اسفند 1395 تا ششم فروردین 1396 انجام می شود اما هیات مرکزی نظارت بر این انتخابات شوراها به دلیل تقارن زمان نام نویسی با ایام تعطیلات نوروز، طرحی را برای تغییر زمان نام نویسی و ادغام هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری به صحن مجلس آورد.
    نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته گذشته طرح 21 ماده ای اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را مصوب کردند که این طرح باید به تایید نهایی شورای نگهبان برسد.
    پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 29 اردیبهشت ماه 1396 در سراسر کشور برگزار می شود.

    تعداد بازدید: 95
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر