•  
    منبع خبر : isna
    تعداد بازدید: 108
    کد: 118339
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
    آرین‎منش در گفت‌وگو با ایسنا:

    "ناطق‌نوری" می‌تواند رهبر فکری جریان اعتدال باشد

    یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم این است که نیمی از ظرفیت سیاسی کشور همیشه کنار هستند.
    "ناطق‌نوری" می‌تواند رهبر فکری جریان اعتدال باشد

    دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: در حال حاضر نزدیک‌ترین چهره‌ای که می‌تواند فراجناحی تلقی شود و جریان اعتدالی را مدیریت کند آقای ناطق نوری است.

    جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را باید نمادی از یک چهره‌ی فراجناحی تلقی کرد، اظهارکرد: آقای هاشمی در دوران مسئولیت به خصوص در دورانی که رئیس جمهوربودند کابینه ایشان ترکیبی از چهره‌هایی بود که به دو جناح سیاسی منتسب بودند.

    نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای هاشمی سعی بر این داشتند که از همه‌ی ظرفیت‌های کشور و نخبگان کشور استفاده کنند، گفت: یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم این است که نیمی از ظرفیت سیاسی کشور همیشه کنار هستند.

    وی عنوان کرد: در دولتی که با عنوان اصلاحات روی کار می‌آید 50 درصد چهره‌هایی که برچسب اصولگرایی دارند از صحنه خارج می‌شوند وقتی دولتی مثل دولت آقای احمدی نژاد روی کار می‌آید و نام اصولگرایی را به خود می‌گیرد نیمی دیگر از ظرفیت‌های کشور که رقیب هستند از صحنه کنار می‌روند.

    آرین‌منش با اشاره به اینکه آقای هاشمی یک تفکر فراجناحی داشت، گفت: وی از ظرفیت‌های هر دو جریان سیاسی استفاده می‌کرد، به همین دلیل گاهی مورد اقبال هر دو جریان سیاسی قرار می‌گرفت وگاهی هم هر دو جریان سیاسی نسبت به آقای هاشمی منتقد بودند.

    وی با بیان اینکه افراطیون هر دو جریان نسبت به ایشان نامهربانی کردند، اظهار کرد:گاهی این افراطیون، افراطیون اصولگرا وگاهی هم افراطیون اصلاح طلب بودند، آقای هاشمی کار خودشان را انجام می‌داد و توجهی به این افراطیون نداشتند.

    آرین منش با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی مرد بحران‌ها بود و در سخت‌ترین شرایط انقلاب حضور داشت، بیان کرد: در حساس‌ترین شرایط که دولت موقت بود و در دوران بنی صدر در اوایل و اواخر جنگ، دولت سازندگی در همه‌ی بحران‌ها حضور موثر و چشم‌گیری داشت و بنابراین برای عبور از این بحران‌ها همه‌ی ظرفیت‌های کشور را مورد توجه قرار می‌داند.

    وی با بیان اینکه امروز واژه اعتدال باب شده و در گذشته این اصطلاح نبود، تصریح کرد: مشی که امروز تحت عنوان اعتدال مطرح است به تفکرات آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نزدیک‌تر است.

    این فعال سیاسی اصولگرا ابراز عقیده کرد: در حال حاضر نزدیک‌ترین چهره‌ای که می‌تواند فراجناحی تلقی شود و جریان اعتدالی را مدیریت کند آقای ناطق نوری است، حضور ایشان به عنوان سخنران مراسم هفتم در مرقد امام(ره) نیز ناظر به این مطلب بود.

    آرین منش گفت: آقای ناطق نوری شخصیتی است که در کنار امام بوده، سابقه طولانی مبارزه دارد و در کنار رهبری است، با آقای هاشمی هم قرابت فکری فراوانی دارد.

    وی ادامه داد: تصور می‌کنم اگر جریان‌ها از ظرفیت آقای ناطق استفاده کنند و به نوعی درخواست کنند از ایشان که بیشتر در میدان سیاسی نسبت به سال‌های پیش باشد وی می‌تواند مدیریت رهبری فکری جریان فراجناحی اعتدال را عهده‌دار شود.

    این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه از دست دادن شخصیت‌های بزرگی مثل آقای هاشمی رفسنجانی یک ضایعه‌ی اسفناک است، گفت: انقلاب به عقب باز نمی‌گردد، انقلاب مردان بزرگی را تربیت کرد و افرادی مانند آقای هاشمی تکرار شدنی نیست، زیرا متعلق به یک زمان و شرایط خاص است.

    آرین منش افزود: تاثیرات تفکرات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بعد ازمرگ هم می‌تواند در عرصه سیاسی آثار خود را داشته باشد و من فکر می‌کنم اگرچه درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی ضرباتی را بر مجموعه فکری ایشان و جریان دولت وارد کرد ولی از سوی دیگر باعث و وحدت انسنجام ملی شد.

    وی با اشاره به مظلومیت‌های سال‌های آخر عمر آیت‌الله هاشمی افزود: این مظلومیت‌ها مورد توجه مردم قرار گرفت و با بدرقه باشکوه و بی نظیر، وفاداری خود را به آقای هاشمی نشان دادند.

    آرین منش اظهار کرد: حرکتی که در بدرقه ایشان صورت گرفت قاعدتا می‌تواند آثار مثبتی بر جریان فکری آیت‌الله هاشمی و رهروان ایشان که دولت آقای روحانی است، داشته باشد.

    تعداد بازدید: 108
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر