•  
    منبع خبر : isna
    تعداد بازدید: 97
    کد: 118223
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۹

    ستاد انتخابات خراسان رضوی آغاز به کار کرد

    نخستین جلسه ستاد انتخابات خراسان رضوی برگزار شد.
    ستاد انتخابات خراسان رضوی آغاز به کار کرد

    به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در نخستین جلسه ستاد انتخابات استان اظهار کرد: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید همچون دوره‏‎های گذشته سالم، صحیح، در کمال آرامش و امنیت، با مشارکت حداکثری توأم با عدالت و شفافیت برگزار شود.

    وی با بیان این که مراحل مختلف این انتخابات اعم از ثبت نام و بررسی صلاحیت ها طبق جدول زمانبندی وزارت کشور، در موعد مقرر برگزار می شود؛ افزود: رویکرد و میثاق دولت اجرای قانون انتخابات است.

    معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: تنها آوردگاه مشارکت ملی که همه مردم در آن حضور دارند و یک نفر را انتخاب می کنند انتخابات ریاست جمهوری است و از این منظر رئیس جمهور به واسطه ی انتخاب مستقیم ملت، پاسبان قانون اساسی نیز می باشد.

    حسینی ادامه داد: در انتخابات شوراها، 120 هزار نفر وارد عرصه ی اجرایی کشور می شوند که باید زمینه حضور افراد توانمند را از طریق مشارکت حداکثری و شایسته سالاری فراهم کنیم چراکه ورود افراد شایسته و کارآمد در عرصه ی انتخابات، موجب تسهیل مدیریت کشور می شود.

    وی با اشاره به میانگین حضور 62 درصدی مردم ایران در انتخابات، تصریح کرد: به طور متوسط 38 درصد از واجدان شرایط شرکت در انتخابات در این عرصه حضور ندارند که باید زمینه ی آن فراهم شود.

    معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی مشارکت حداکثری در انتخابات را راهبرد اساسی نظام و رهبری دانست و گفت: برای تحقق آن، همه دستگاه ها خصوصا فرمانداران و بخشداران مسئول هستند .

    حسینی، علت غیبت در انتخابات را ناشی از سه علت نا آگاهی، بی‌اعتمادی و نارضایتی دانست و این افراد را در 12 گروه دسته بندی کرد.

    وی خاطر نشان کرد: بر این اساس ما موظفیم اطلاع رسانی، اعتماد سازی و ایجاد رضایت را در دستور کار همیشگی و کاری خود قرار دهیم تا در خلق کتاب شکوهمند انتخابات ، همه و به شکل حداکثری حاضر شوند.

    رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با معرفی اعضای ستاد انتخابات استان و کمیته های شش گانه انتخابات افزود: روسای کمیته ها می‌بایست بنا به ضرورت اعضای خود را انتخاب کنند و ضمن تشکیل جلسات کمیته های ذیل ستاد،مستند سازی اقدامات آن ها و اطلاع رسانی را در دستور کار خود قرار دهند.

    حسینی فعال شدن دبیرخانه انتخابات در استان را ضروری دانست و از مشخص شدن اعضای هیات بازرسی و اجرایی ستاد انتخابات استان خبر داد.

    معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ضمن تاکید بر افزایش هماهنگی ستاد انتخابات با هیات های نظارت ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا ها افزود: آسیب شناسی انتخابات در دوره‌های گذشته، مستند سازی، اطلاع رسانی هماهنگ و آگاهی دقیق به قانون از وظایف عمده ستاد انتخابات استان است.

    تعداد بازدید: 97
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر