•  
    منبع خبر : روزنامه خراسان 95/10/05
    تعداد بازدید: 184
    کد: 115482
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
    دبیر حزب موتلفه اسلامی شاخه خراسان رضوی :

    منشور حقوق شهروندی در امتداد فرمان هشت ماده ای امام راحل است

    آنان که با این اصول مخالفند در واقع مخالف قانون اساسی و قوانین جاری کشور هستند.
    منشور حقوق شهروندی در امتداد فرمان هشت ماده ای امام راحل است

    دبیر حزب موتلفه اسلامی شاخه خراسان رضوی گفت: مواد 120 گانه منشور حقوق شهروندی، در امتداد فرمان هشت ماده ای امام خمینی(ره) و منطبق بر روح قانون اساسی است.

    جواد آرین منش در گفت و گو با ایرنا درباره امضا و رونمایی از منشور حقوق شهروندی توسط رئیس جمهوری، افزود: این منشور نقطه آغازی برای تحقق اصول قانون اساسی، اصول مترقی مغفول مانده آن و اهتمام ، توجه و تاکید بر حقوق ملت همچون آزادی، امنیت، رعایت حریم خصوصی، اشتغال، آزادی اندیشه و بیان و نیز دادخواهی های عادلانه حتی در حد تذکر و فرهنگ سازی است.

    وی تدوین منشور حقوق شهروندی را اقدامی بسیار ارزشمند و شایسته ارزیابی و بیان کرد: آنان که با این اصول مخالفند در واقع مخالف قانون اساسی و قوانین جاری کشور هستند.

    دبیر حزب موتلفه اسلامی شاخه خراسان رضوی ادامه داد: در واقع روح منشور حقوق شهروندی متفاوت از اصول قانون اساسی و قوانین جاری کشور نیست و نباید به کسانی که در این مورد عینک سیاه به چشم می زنند اعتنا کرد. وی گفت: تحقق این منشور و مفاد آن، مستلزم ضمانت اجرایی است و بهترین ضمانت و پشتوانه برای این امر عزم و اراده ملی و تلاش قوای سه گانه در تحقق آن است.

    آرین منش افزود: باید روحیه مطالبه گری در مردم برای تحقق مفاد منشور حقوق شهروندی و اصول مترقی قانون اساسی نهادینه شود. وی ادامه داد: بدین منظور رئیس جمهوری باید از تمام اختیارات و ظرفیت های خود و دستگاه های اجرایی برای اجرایی شدن مفاد منشور حقوق شهروندی استفاده کند. این فعال سیاسی گفت: گرچه تحقق این مفاد نیازمند سال ها ایستادگی، تلاش و پایمردی آحاد ملت و حاکمیت است اما در مسیر اجرای آن، وجود ساز و کار نظارت و ارزشیابی نیز ضروری است.

    وی در زمینه انعکاس بین المللی منشور حقوق شهروندی هم گفت: با توجه به این که اصول مورد نظر اصولی مترقی و پیشرفته است به لحاظ حقوق بین الملل می تواند آثار مثبتی در سطح بین المللی داشته باشد.حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری دوشنبه گذشته 29 آذر ماه منشور حقوق شهروندی را شامل 23 سرفصل و 1200 ماده به همراه ساز و کار اجرا و نظارت بر حسن اجرای حقوق شهروندی و همچنین ارجاعات قانونی مواد آن امضا و رونمایی کرد.

    تعداد بازدید: 184
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر