•  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 160
    کد: 112904
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۹/۰۳

    بیانیه جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی در پی لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد

    در اتفاق پیش آمده در مشهد هر یک از طرفین به درجه‌‌ای قاصر و مقصر می‌باشند و بایستی در چارچوب قانون به آن‌ها رسیدگی و به خصوص با چشم‌اندازی به آینده تصمیم‌گیری گردد.

    بیانیه جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی در پی لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد

    جبهه پیروان خط امام و رهبری در استان خراسان رضوی در پی اتفاقات اخیر در مشهد و لغو سخنرانی علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرد.

    به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این بیانیه آمده است:

    جلوگیری از برگزاری همایش اصلاح‌طلبان با سخنرانی دکتر علی مطهری در روز اربعین حسینی از سوی دادستانی مشهد مقدس خیلی زود مساله‌ای را آفرید که امروز به موضوع ملی تبدیل شده است.

    رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهوری به طور رسمی و علنی نسبت به موضوع واکنش نشان دادند.

    رئیس‌جمهوری وزرای کشور و دادگستری را مامور بررسی موضوع نموده است و مجلس شورای اسلامی نیز هیاتی را برای بررسی در هفته آینده به مشهد اعزام خواهد کرد.

    آنچه را که امروز در سطح وسیع رسانه‌ای و محافل رسمی و غیررسمی از موضوع اتفاق پیش آمده شاهد هستیم، قطعا و یقینا فراتر از پیش‌بینی اولیه بود.

    رصد فضای مجازی و رسانه‌های گروهی نشان می‌دهد که افکار عمومی شدیدا روی این موضوع متمرکز شده و قضاوت‌ها و داوری‌های متفاوت ارائه می‌گردد.

    کشور در حال حاضر دارای شبکه‌ای از مسائل ریز و درشت است و آفرینش هر اتفاق و مساله‌ای که با هر نیت و تحلیلی صورت گیرد، در جهت منافع و مصالح نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم و در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری نخواهد بود.

    برای اداره جامعه و مدیریت امور قاعدتا بایستی مستمرا تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نمود که قانون فرآیندها و دستگاه‌های تصمیم‌گیر در موضوعات گوناگون و از آن جمله برگزاری میتینگ‌ها و گردهمایی‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی را مشخص نموده است.

    بنابراین همگی بایستی تمکین قانون و مقررات نمایند. آن‌ها که تصمیم می‌گیرند بر مدار قانون باشد و ذی‌نفعان نیز بایستی در چارچوب قانون عمل نمایند.

    امروزه همدلی، هم‌اندیشی، اخلاق‌مداری و حرکت در چارچوب قانون است که می‌تواند برای مردم آرامش و خدمت را به ارمغان آورد.

    در اتفاق پیش آمده در مشهد هر یک از طرفین به درجه‌‌ای قاصر و مقصر می‌باشند و بایستی در چارچوب قانون به آن‌ها رسیدگی و به خصوص با چشم‌اندازی به آینده تصمیم‌گیری گردد.

    پیش داوری‌ها در مورد آنچه که می‌خواهد اتفاق افتد و قضاوت‌های عجولانه در خصوص آنچه اتفاق افتاد، شرمساری و تاسف بیشتری را به ارمغان آورد و کسانی مورد تهمت و افتراء قرار گرفتند.

    باید جایگاه‌های قانونی و موقعیت‌هایی که برای این مردم قداست و اعتبار دارد و به ویژه جایگاه رفیع نماینده ولی فقیه در این کشاکش‌های سیاسی محفوظ باقی بماند.

    جبهه پیروان خط امام رهبری خراسان رضوی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و فراهم آوردن زمینه‌های رشد و تعالی آحاد جامعه و بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، تمامی فعالان و گروه‌های سیاسی و دستگاه‌های حاکمیت را به قانون‌مداری، اخلاق‌مداری، عقلانیت، عدالت، انصاف و توجه به مشکلات مردم دعوت می‌نماید.

    تعداد بازدید: 160
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر