•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 212
    کد: 112151
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
    نماینده مردم مشهد در مجلس نهم:

    سازوکار‌های نظارتی باید قوی‌تر و موثرتر عمل کنند

    این‌که ما دستگاه‌های نظارتی را افزایش دهیم کار درستی نیست ولی همین دستگاه نظارتی که داریم باید قوی‌تر وموثرتر عمل کند.
    سازوکار‌های نظارتی باید قوی‌تر و موثرتر عمل کنند

    نماینده مردم مشهد در مجلس نهم گفت: این‌که ما دستگاه‌های نظارتی را افزایش دهیم کار درستی نیست ولی همین دستگاه نظارتی که داریم باید قوی‌تر وموثرتر عمل کند.

    سیدهاشم بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، در رابطه با مفاسد اقتصادی در کشور اظهار کرد: مسئله اختلاس‌ها به عدم تعهد افراد در مورد مسئولیت‌هایی که داشتند برمی‌گردد، باید سازوکار‌های نظارتی قوی‌تر و موثرتر عمل کنند.

    وی افزود: در اوایل انقلاب همه به هم حسن ظن داشتند و فرض براین بود که همه افراد خوبی هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت می‌شد.

    بنی‌هاشمی با اشاره به این‌ که درحال حاضر رفتارها به گونه‌ای شده که افراد به جای این‌که به هم اعتماد کنند به یکدیگر سوءظن پیدا کرده‌اند، گفت: متاسفانه یک مسئله اخلاقی در جامعه شکل گرفته و زمانی که برخی افراد به سمت‌هایی می‌رسند از آن سو استفاده می‌کنند.

    نماینده مردم مشهد در مجلس نهم عنوان کرد: این‌که ما تعداد دستگاه‌های نظارتی را افزایش دهیم کار درستی نیست ولی همین دستگاه نظارتی که داریم، باید قوی‌تر وموثرتر عمل کنند، تا چنین اتفاق‌هایی رخ ندهد.

    وی با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد از موقعیت‌هایی که دارند سوء استفاده می‌کنند، اظهار کرد: باید افراد متعهد تر و مطمئن‌تر در سمت‌های حساس گمارده شوند، به خصوص در بانک‌ها که قوانین و مقررات خاصی دارد.

    بنی‌هاشمی با اشاره با اینکه نقد ما همیشه یک‌طرفه است، افزود: ما همیشه منفی‌ها را می‌بینیم، افرادی هستند که دردوران خدمت‌شان کارهای ارزشمندی انجام دادند ولی متاسفانه بعضی‌ها همین اقدامات ارزشمند را سیاه نمایی می‌کنند و این‌ها آفت‌های جامعه است.

    وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی یکی از بازوهای مهم است که در رابطه با هر تخلفی که در جامعه رخ می‌دهد ورود پیدا می‌کند، بیان کرد: این دستگاه خودش هم باید سازوکار مناسبی برای پیگیری داشته باشد و بتواند مسائل را دنبال کند، ولی این‌که همه مسائل را از طریق دستگاه قضایی بخواهیم حل و فصل کنیم کار درستی نیست.

    نماینده مردم مشهد در مجلس نهم افزود: دستگاه قضایی یکی از ارکان رسیدگی به مسائل است ولی قبل از مسائل قضایی مسئله پیشگیری و نظارت است که اجازه ندهند چنین اتفاق‌هایی رخ دهد، راه حل قضایی باید آخرین مرحله باشد.

    تعداد بازدید: 212
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر