•  
    منبع خبر : ایرنا
    تعداد بازدید: 118
    کد: 108603
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
    عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:

    ترقی: آیا قحط الرجال است که یک فرد دوباره در انتخابات ریاست جمهوری حضور یابد

    آیا قحط الرجال است که باید مجددا از یک فرد برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنیم. آیا این فرد می تواند برنامه های جدید و راه حلی های جدید تری غیر از دوران خدمت قبلی خود ارایه دهد که بگوییم نوآوری جدیدی دارد تا بتواند مشکلات کشور را در این مرحله حل کند.
    ترقی: آیا قحط الرجال است که یک فرد دوباره در انتخابات ریاست جمهوری حضور یابد

    حمیدرضا ترقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در کلاس درس خارج فقه و اصول اظهار داشت: به نظر می رسد فرمایش رهبر معظم انقلاب دلایل متعددی دارد که ایشان به یک دلیل اشاره کردند که به صلاح خود احمدی نژاد و مصلحت کشور است که وی در انتخابات شرکت نکند.
    عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: بخشی از این خیرخواهی بیشتر برای حفظ خود آقای احمدی نژاد است که عدم حضور وی در انتخابات باعث حفظ خودش خواهد شد، چرا که این حضور به ضرر وی خواهد بود.
    وی اظهار داشت: همانطور که می دانید رهبر معظم انقلاب در هر جلسه درس خارج فقه یک مبحث اخلاقی مطرح می کنند و در این جلسه هم نکته ای را اشاره کردند که اگر بین دو نفر مطالبی خصوصی رد و بدل شود، در صورتی این مطالب قابل نقل برای عموم جامعه است که طرفین از نقل آن راضی باشند و اگر رضایت دارند که نقل شود، کسانی که آن را نقل می کنند باید دقیقا مطلب را به گونه ای نقل کنند که اولا دخل و تصرفی در جملات و برداشت ها انجام نشود و صداقت و امانت را هم در نقل مطلب رعایت کنند.
    عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب گله مند بودند مطالب بین ایشان و آقای احمدی نژاد به گونه ای در جامعه نقل قول شده که موجب سوءبرداشت یا سوءتلقی شده است و این نوع سوءبرداشت منتهی به بگو مگو و بحث در فضای مجازی شده و مایه کدورت و دل چرکینی برخی برادارن مومن را از یکدیگر فراهم کرده است.
    ترقی گفت: با توجه به اصراری که رهبر معظم انقلاب بر وحدت قلوب و حرکت در مسیر اتحاد نیروهای کشور به ویژه نیروهای مومن و انقلابی داشتند و همواره تاکید می کنند که نباید بین نیروهای انقلابی اختلافی پیش آید و حرفی موجب اختلاف بین افراد مومن شود؛ نحوه تعامل خودشان با آقای احمدی نژاد را تشریح کردند. ایشان فرمودند در ملاقاتی که بینشان صورت گرفته بر اساس ملاحظه صلاح حال خود ایشان و مصلحت کشور به وی توصیه کردند که در انتخابات شرکت نکنند.
    عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب دستور ندادند که وی در انتخابات شرکت نکند بلکه در واقع گفتند صلاح نمی دانند آقای احمدی نژاد در انتخابات شرکت کند و این را بر اساس خیرخواهی، مصلحت اندیشی و جلوگیری از دو قطبی شدن فضای انتخاباتی کشور که مضر است، مطرح کردند.
    وی اضافه کرد: بنابراین موضوع کاملا منطقی، دوستانه و برادرانه بوده که مطرح شده و سابقه هم داشته است و در مورد روسای جمهوری قبلی همین موضع را رهبر معظم انقلاب مطرح کرده بودند.
    عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: بنابراین وقتی در چنین فضای صمیمی و خیرخواهی مطلبی گفته می شود نباید افرادی آن را مایه اختلاف بین طرفداران و مخالفان قرار دهند و از آن سوءبرداشت کنند که حتی موجب شود رادیوهای بیگانه از آن سوءاستفاده و تحلیل های غیرواقعی خود را در این رابطه مطرح کنند.
    به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در درس خارج فقه در تشریح مطلبی که روز گذشته به نقل از ایشان منتشر شده است، گفتند: یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.

    تعداد بازدید: 118
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر