•  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 113
    کد: 106556
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۶/۱۳

    » بنی هاشمی: دولت از معارضه با گروه‌های مخالف خود پرهیز کند

    دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در استان خراسان رضوی گفت: دولت در یک سال باقی مانده از معارضه با گروه‌های مخالف خود پرهیز کند.
    » بنی هاشمی: دولت از معارضه با گروه‌های مخالف خود پرهیز کند


    سیدمحسن بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه دولت در ابتدای کار وعده‌هایی داد که مردم با رای خود به این وعده‌ها اعتماد کردند، اظهار کرد: ولی در عمل هم در بعد مشکلات داخلی و هم سیاست خارجی اوضاع آن طور که دولت می‌خواست پیش نرفت.

    وی با اشاره به اینکه در این 3 سال شناخت دولت نسبت به مشکلات مردم و همچنین کشورهای خارجی بیشتر شده است، ادامه داد: دولت باید در این یک سال در زمینه به سرانجام رساندن شعارهایش گام بردارد، مثلا در عرصه سیاست خارجی باید در جهت ارتباط با قاره‌های دنیا توازن برقرار شود.

    این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: در عرصه سیاست داخلی دولت باید به مساله اشتغال، تولید داخلی و ازدواج توجه بیشتری کند، اگر این مشکلات مردم حل نشود دیگر طرف حساب آنان این دولت و آن دولت نیست چراکه دیگر مردم نسبت به اصل نظام دچار ناامیدی می‌شوند.

    بنی‌هاشمی با تاکید بر اینکه باید با حل مشکلات مردم اصل نظام را نجات داد، افزود: از جمله کارهایی که دولت باید انجام دهد این است که به تمام نیروهایی که در جمهوری اسلامی زندگی می کنند ولی از نظر سیاسی با دولت اختلاف نظر دارند دست همکاری بدهد و نوعی اتحاد ملی به وجود بیاورد.

    دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی تصریح کرد: در این یک سال پیش رو دولت باید از هرگونه معارضه و حرفهای درشت نسبت به مخالفین خود پرهیز کند و این گروه‌ها را نیز در حل مشکلات مردم سهیم کند.

    وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه شعار اعتدال یک شعار خوشایند و مورد پسند است، بیان کرد: اما در اجرا باید ببینیم دولت چگونه عمل کرده است، اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، معتدلین و افراطیون همه عضو کشور هستند و اعتدال یعنی دولت همه این گروه‌ها را زیر چتر وحدت و در جهت منافع ملی حرکت دهد، ولی در این سه سال این اتفاق نیفتاده است.

    بنی‌هاشمی با بیان اینکه اعتدال یعنی همه گروه‌ها را متحد کنیم و سهم هر گروه را در جای خودش مشخص کنیم، ابراز عقیده کرد: اعتدال به این معنی نیست که اگر هرکسی ساز مخالف زد او را کنار بزنیم، ولی دولت با برخی سلایق که مورد پسندش نبوده برخورد و پرخاش کرده که این رفتار خوشایند شعار اعتدال نیست.

    این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: دولت باید از فرصت باقی مانده استفاده حداکثری را ببرد و از فکرهای مختلف در جهت وحدت ملی استفاده و شعار اعتدال را پررنگ‌تر کند.

    دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که دولت از دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب در اداره کشور استفاده کرده و این مساله حتی در کابینه آقای روحانی قابل مشاهده است، گفت: اعتدال یعنی دیدن همه افراد و گروه‌ها، هنر دولت نیز این است که حتی با افراطیون هم وارد مذاکره و همکاری شود.

    وی همچنین بزرگ ترین دستاورد دولت در این 3 سال را حاکم شدن آرامش نسبی در جامعه و اقتصاد عنوان کرد و افزود: البته این آرامش نسبی یک کار حداقلی است و دولت برای اینکه بتواند در این یک سال موفقیت‌های بیشتری کسب کند باید فاصله‌اش را با رهنمودهای مقام معظم رهبری و واقعیت‌های جامعه کم کند.

    تعداد بازدید: 113
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر