•  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 149
    کد: 105129
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
    مهندس سید محسن بنی هاشمی دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان

    راه اندازی خانه احزاب در خراسان رضوی مرحله به مرحله است

    در استان خراسان رضوی توافق‌نامه‌ای موقتی میان اضلاع سیاسی استان که شامل اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و اعتدال‌گرایان است نوشته شده تا در هفته دولت خانه احزاب در استان آغاز به کار کند.
    راه اندازی خانه احزاب در خراسان رضوی مرحله به مرحله است

    رئیس جبهه خط پیروان امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: راه اندازی خانه احزاب در خراسان رضوی مرحله به مرحله خواهد بود.

    سیدمحسن بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در رابطه با اهمیت همگرایی احزاب در کشور صحبت‌های زیادی صورت گرفته که منجر شد خانه احزاب در تهران راه‌اندازی شود و مورد استقبال قرار گیرد.

    وی با بیان اینکه احزاب واسطه میان مردم و دولت هستند و زمان انتخابات بخشی از وظایف برگزاری انتخابات را بر عهده دارند، افزود: احزاب در زمان انتخابات برای انقلاب و ملت کار می‌کنند و معمولا مورد بی‌مهری واقع می‌شوند. برگزاری انتخابات بدون احزاب امری غیر ممکن است چرا که مردم فرصت و امادگی این را ندارند تا کاندیداها را بررسی و سپس آنان را انتخاب کنند.

    این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: احزاب کاندیداهای برتر را شناسایی و مردم براساس سلیقه و گرایش خود آنها را انتخاب می‌کنند در زمان غیر انتخابات احزاب چشم و گوش نظام هستند و شبانه‌روز در حال مراقبت از کشور و اگر مشکلی پیش بیاید حرف مردم را به مسئولین منتقل می‌کنند.

    بنی‌هاشمی با اشاره به اینکه اگر احزاب در کشور خاموش شوند ممکن است هر فسادی اتفاق بیافتد، تصریح کرد: تاکنون احزابی که در کشور ما وجود داشته شاید به انسجام احزاب خارج از کشور نبوده اما خدمات ارزشمندی پس از انقلاب به این نظام کرده‌اند و بسیاری از مشکل‌ها به کمک احزاب حل شده که این پتانسیل بسیار عظیمی است که در اختیار مردم و انقلاب قرار گرفته است.

    وی به آغاز فعالیت خانه احزاب در خراسان رضوی همزمان با هفته دولت اشاره کرد و افزود: در استان خراسان رضوی توافق‌نامه‌ای موقتی میان اضلاع سیاسی استان که شامل اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و اعتدال‌گرایان است نوشته شده تا در هفته دولت خانه احزاب در استان آغاز به کار کند.

    رئیس جبهه خط پیروان امام و رهبری در خراسان رضوی بیان کرد: خانه احزاب در استان خراسان رضوی قرار است مرحله به مرحله راه‌اندازی شود و این اتفاق یک باره رخ نخواهد داد در حال حاضر نیز کلیات توافق‌ مشخص است و جزئیات آن در هفته دولت اعلام خواهد شد.

    بنی‌هاشمی خاطرنشان کرد: خانه احزاب باعث می‌شود همگرایی میان جناح‌های سیاسی افزایش یابد و قطعا این اتفاق به نفع مردم و نظام خواهد بود.

    وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با محوریت استانداری خراسان رضوی خلاء رهبری سیاسی واحد میان احزاب استان جبران خواهد شد، گفت: به دلیل این که احزاب قانونا زیر نظر وزارت کشور هستند این خلا از طریق استانداری‌ها قابل جبران است.

    تعداد بازدید: 149
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر