•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 198
    کد: 103563
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
    با تاکید بر نقش استانداری در تجمیع احزاب؛

    بنی‌هاشمی: خلاء رهبری سیاسی از طریق قانونی رفع شدنی است

    مسئله خلا رهبری سیاسی از طریق قانونی رفع شدنی است و استانداری‌ها می‌توانند به شکل قانون‌مند وارد تجمیع نیروهای سیاسی در کنار یکدیگر شوند.
    بنی‌هاشمی: خلاء رهبری سیاسی از طریق قانونی رفع شدنی است

    دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: مسئله خلا رهبری سیاسی از طریق قانونی رفع شدنی است و استانداری‌ها می‌توانند به شکل قانون‌مند وارد تجمیع نیروهای سیاسی در کنار یکدیگر شوند.

    محسن بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، با اشاره به اختیارات استانداری‌ها در تجمیع احزاب سیاسی اظهار کرد: قانونا به لحاظ سیاسی وزارت کشور و استانداری‌ها محور سیاسی کشور و استان‌ها هستند و اختیارات قانونی در این زمینه دارند، لذا بهترین کسانی که می توانند به عنوان محور سیاسی در زمینه تجمیع احزاب وزارت کشور و استانداری‌ها هستند.

    وی ادامه داد: استانداری‌ها در کار احزاب دخالت نمی کنند بلکه موقعیتی فراهم می کنند که احزاب بتوانند تجمیع شوند و به مسائل کشور بپردازند و از جمع بندی کار آنان استفاده کنند، یعنی مسئله خلا رهبری سیاسی از طریق قانونی رفع شدنی است و استانداری‌ها می‌توانند به شکل قانون‌مند وارد تجمیع نیروهای سیاسی شوند که قانون‌مندی آن همین قانون احزاب است و آیین نامه مربوط به خانه احزاب و استانداری بهترین مرکز برای این کار است که هم اختیارات قانونی و هم امکانات لازم را دارد.

    این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اتفاق نظر جناح‌های سیاسی کشور در مسائل کلان کشور تصریح کرد: در بین اصولگرایان، اصلاح طلبان و اعتدالگرایان درصد بالایی تفاهم راجع به مسائل مربوط به منافع ملی وجود دارد، یعنی اختلاف نظری در آن نیست و جناح‌های مختلف کشور بر منافع ملی اتفاق نظر دارند، به شکلی که هر چه وضع کشور بهتر باشد همه جناح‌ها نفع می‌برند.

    دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی با بیان اینکه احزاب می‌توانند تحت نظر دولت، وزارت کشور و استانداری‌ها تجمیع شوند در خدمت نظام قرار گیرند، خاطرنشان کرد: این کار هم شدنی است و هم نفع زیادی به همه خواهد رسید.

    بنی هاشمی با اشاره به اهمیت احزاب بیان کرد: در کشور ما نهادهای مختلف در حال خدمت به مردم و انقلاب هستند که یکی از این نهادها احزاب هستند، یعنی بدون وجود احزاب خیلی از کارها در کشور امکان اجرای آن وجود ندارد مانند انتخابات، در واقع در انتخابات اگر احزاب وجود نداشته باشند هم کاندیداها برای معرفی خودشان دچار مشکل می‌شوند و هم مردم در انتخاب افراد دچار مشکل می شوند.

    وی افزود: در شرایط انتخابات احزاب یک پای اصلی کار هستند و اگر نباشند کارها به شکل صحیح انجام نخواهد شد، غیر از موضوع انتخابات، نظارت بر امور چه در کشور و چه خارج از کشور توسط احزاب انجام می‌شود، این احزاب در واقع گزیده‌ای از فرزندان همین ملت‌ هستند و از افرادی تشکیل شده که نسبت به سرنوشت ملت و مدیریت مملکت حساس‌اند.

    دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی با بیان اینکه احزاب در درون خود مسائل روز را به صورت لحظه‌ای و روزانه نظارت می‌کنند و بررسی و تحلیل‌های خود را پیرامون آن در اختیار مردم، مقامات و کسانی که علاقه‌مند هستند قرار می‌دهند، گفت: این قسمت از کار اگر نباشد یا ضعیف باشد یک خدمت ضروری در کشور روی زمین می‌ماند، لذا ضرورت وجود احزاب، ضرورت تجمیع احزاب و ایجاد شرایط جهت گفت‌وگو میان احزاب را مسئولین کشور و همچنین استانها باید در اولویت خود قرار دهند.

    تعداد بازدید: 198
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر