•  
    منبع خبر : خبر 8
    تعداد بازدید: 95
    کد: 97913
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۲/۲۹

    عسکری خطاب به کریمی قدوسی: نه به تاریخ اسلام آشنایید نه تاریخ انقلاب/شأن نمایندگی مشهد را حفظ کنید

    با سلام به اختصار چند نکته در مورد اظهارات هیجانی و افراطی شما، بویژه نطق اخیرتان در مجلس، که در رسانه ملی پخش شد اعلام می گردد.
    عسکری خطاب به کریمی قدوسی: نه به تاریخ اسلام آشنایید نه تاریخ انقلاب/شأن نمایندگی مشهد را حفظ کنید

    حجت الاسلام علی عسکری نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نطق کریمی قدوسی نماینده مشهد نامه ای سرگشاده منتشر نمود که متن کامل این نامه به شرح زیر است:

    جناب آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی

    با سلام به اختصار چند نکته در مورد اظهارات هیجانی و افراطی شما، بویژه نطق اخیرتان در مجلس، که در رسانه ملی پخش شد اعلام می گردد.

    1- در شاه بیت سخن خود خطاب به آیه ا... هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و منتخب اول تهران در مجلس خبرگان رهبری گفتید، آقای هاشمی ضربه شما به انقلاب کمتر از ضربه منافقین در صدر اسلام نبود. این کلام شما که عدالت و انصاف در آن رعایت نشده، نشانگر این مطلب است که جنابعالی نه با تاریخ اسلام آشنایی دارید و نه تاریخ انقلاب اسلامی و حیات سیاسی امام(ره) را بدرستی می شناسید و فقط خواستید بهترین یار امام (ره) و رهبری در دوران سخت انقلاب را به رسمیت نشناسید و به مثل گذشته به ایشان فحش و تهمت نثار کنید.

    2- باور من این است که آیه ا...هاشمی رفسنجانی نیازمند معرفی نیست زیرا که نهضت امام (ره) زندانها و شکنجه های ساواک رژیم ستم شاهی، اعتماد و وثوق امام (ره) به ایشان، همراهی او با رهبری، حمایت مردم و احترام مبارزین و سابقین در انقلاب سند شناسایی محکمی برای او است. همچنان که فرماندهی او در جنگ و اقدامهای مدّبرانه‌اش در جهت حفظ و بقاء ایران اسلامی، تأمین زیرساختها و بازسازی کشور پس از ویرانیهای جنگ هشت ساله دشمن ، شناسه دیگری است که نباید مورد انکار قرار گیرد و چه خوب گفت مرحوم کمپانی در وصف معشوق نامی خودش علی (ع) : « سَل خَنْدقَاً و خَیبراً وَ بَدراً فَانِهّم لَمٰا اَقُولُ اَدْرٰی»

    3-بنده به عنوان یک فرد مطلع و آشنا با پیشینه خراسان و افراد و اشخاص آن ،معتقدم شما هم نیاز به معرفی ندارید. رفتارهای خارج از محدوده شرع، قانون ، اخلاق و بر خلاف عرف و عادت در سیاست و جوانمردی تان معرف خوبی برای شما است‌. اینجانب به عنوان یک ایرانی الاصل ، طلبه و شاگرد رهبر معظم انقلاب اسلامی ترجیح می دهم مروج، مشتری و ارباب رجوع ، دکان کاسبکارانه و اقتدارگرایانه شما نباشم. جنابعالی مهمان ناخوانده ای هستید که می خواهد جا را به صاحب خانه تنگ کند کسی که از نفی فرمانده و همرزمان خود در دفاع مقدس صرف نظر نکرده است. پیش از این گفتم که به همین دلیل آیه ا...واعظ طبسی از دست شما و دوستان افراطی که دارید ناراحت از دنیا رفت با این حال مشفقانه و ناصحانه لازم می دانم عرض کنم ، حداقل بر فریاد بلند سرور آزادگان حسین ابن علی علیه السلام پاینبد باشید که در معرکه مظلومیت، خطاب به خیل مخالف خودش که از هر طرف آن حضرت را مورد تعرض قرار داده بودند فرمود: اگر دین ندارید و از روز قیامت نمی ترسید، در دنیای خودتان آزاد مرد باشید.

    4- شما و دوستانتان با پوشش انقلابی گری و سوء استفاده نهادی با تخریب سازمان یافته در انتخابات ریاست جمهوری فرمانده دفاع مقدس خودتان و چهره دلسوز مورد تایید امام و رهبری را نفی و کسی را به قدرت رسانید که بستر ساز قدرت برای شما باشد. از آن روز تابحال تهمت و اهانت را به اوج رسانیده و پاسخگوی عمل خودتان هم نبوده و نیستید.

    دلواپسی شما که چسبیده به قدرت هستید، نگرانی از حذف در افکار عمومی و در نتیجه نفرت مردم است . دیدید که بسیاری از دلواپسان هم نوع و همکار سیاسی تان بویژه اعضاء جبهه پایداری و رهبر معنوی آن در انتخابات اخیر مورد حذف مردم قرار گرفتند. خود را ضد انگلیسی معرفی نمودید واز چهره های شناخته و مورد قبول مردم و نظام به عنوان انگلیسی تبلیغ و تخریب نمودید. این قبیل رفتارهای سطحی نگرانه و خلاف عرف و اخلاق را مردم بر نتابیدند. پس بجا است در رفتار خودتان تجدید نظر کنید و با نگاه به افکار عمومی اخلاق اجتماعی رعایت نمایید.

    5- صرف نظر از اینکه چه کسی هستید و به چه شیوه ای در چه جایگاهی قرار گرفته اید. خوب است شأن نمایندگی مردم مشهد و امام رضا علیه الاف التحیه و الثناء را منظور نظر قرار بدهید و از پیش آمدها به عنوان درس عبرت استفاده کنید . همه می دانیم به لطف خدا از باب وَمَکَروا وَمَکَرُو اللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ آگاهی مردم و نخبگان باعث شده طراحی های تخریبی تاکنون نتیجه عکس دهد . می دانید کارهای گذشته و رفتارهای اهانت آمیز تان باعث محبوبیت آیت اله هاشمی شده است؟ اینگونه پرخاش ها و قدرت طلبی ها اگر از محمود افغانها ماندگار بود برای شما و دولت فخیمه قبل دوام و استمرار پیدا می کرد ، لذا جا دارد خاضعانه پیشنهاد کنم، طیف سیاسی شما و دلواپسان برای ماندگاری در قدرت راه و روش دیگری پیشه کنید. راه و روشی که عدالت و انصاف، اخلاق ، حیاء سیاسی، نوع دوستی و قانونگرایی در آن مبنای نظر باشد. در خاتمه دوست دارم سیاست را با نظامی گری قاطی نکنید ، افرادی مثل بنده که از زبان شما به ناحق و به دروغ به عنوان فقط حامی آقای هاشمی و نه رهروان نظام و رهبری معرفی می شویم، چنان رفتار کنید که امام علی (ع) به مالک اشتر نخعی فرمود: ((امّا اخ لک فی الّدین اونظیر لک فی الخلق)). انشاء الله ملالی و تکدر خاطری پیش نیامده باشد و به عنوان یک شهروند ایرانی ، اجازه دهید از حقوق اساسی و اجتماعی خودمان در چارچوب قانون اساسی که میثاق ملی همه است بهره مند باشیم.

    والسلام علی اتبع الهدی

    علی عسکری نماینده پیشین مشهد 28/02/95

    تعداد بازدید: 95
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر