•  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
    تعداد بازدید: 158
    کد: 72298
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
    رهبر معظم انقلاب در محفل نورانی انس با قرآن کریم

    قاری باید در قرائت قرآن به مفاهیم آیات از عمق جان باور داشته باشد

    رهبر معظم انقلاب با تجلیل از پیشرفت روزافزون و کاملاً مشهود قراء ایرانی، صوت خوش را مقدمه القاء مفاهیم قرآنی در دل مخاطبان دانستند و تأکید کردند: هنوز زمینه برای اثربخشی بیشتر قرآن در جامعه زیاد است.
    قاری باید در قرائت قرآن به مفاهیم آیات از عمق جان باور داشته باشد

     به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، در نخستین روز از ماه مبارک رمضان عصر امروز (پنج شنبه) به مدت بیش از سه ساعت محفل انس با قرآن در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

    در این محفل نورانی که آکنده از عطر و معنویت قرآن بود، 15 نفر از حافظان، قاریان و اساتید قرآنی از سراسر کشور آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و گروه های جمع خوانی نیز به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

    حضرت آیت الله خامنه ای در این مراسم با تجلیل از پیشرفت روزافزون و کاملاً مشهود قراء ایرانی، صوت خوش را مقدمه القاء مفاهیم قرآنی در دل مخاطبان دانستند و تأکید کردند: هنوز زمینه برای اثربخشی بیشتر قرآن در جامعه زیاد است و لازمه اثربخشی قرائت قرآن نیز است که خود قاری به مفاهیم آیاتی که قرائت می کند، از عمق جان باور داشته باشد.

    ایشان در همین خصوص افزودند: قاریان قرآن برای القاء مفاهیم قرآن می توانند بر روی برخی کلمات قرآن تأکید چندباره داشته باشند.

    رهبر انقلاب بر پرهیز از افراط در تأکید چندباره آیات توجه دادند و گفتند: یکی دیگر از لوازم اثربخشی قرائت قرآن، رعایت موازین لحن به هنگام قرائت است.

    حضرت آیت الله خامنه ای، یک توصیه دیگر هم به قاریان قرآن و همه قرآن دوستان داشتند: طولانی ادا کردن برخی کلمات و یا آیات لزومی ندارد، ضمن اینکه تشویق بیش از حد و خارج از عرف نیز ضرورتی ندارد.

    تعداد بازدید: 158
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر