• موسسه قرآن و عترت آفاق نسیم وحی
    موسسه قرآن و عترت آفاق نسیم وحی
    نوع درخواست :داراییایجاد کننده :سید ابوذر حقی
    دسته بندی :خدمات آموزشی و فرهنگیتاریخ ایجاد :۱۳۹۳/۰۵/۱۷
    شماره تماس :05132220400
    توضیحات :موسسه قرآن و عترت آفاق نسیم وحی
    آموزش :
    دوره های عمومی و تخصصی در حوزه علوم و معارف قرآنی

    پژوهش : کتابخانه تخصصی ، انتشارات
    زبان های خارجی : عربی در سفر ، مکالمه انگلیسی به سبک اسلامی
    انجمن فعالان امور قرآنی (آفاق ): انجمن دانشجوئی راه روشن

    مرکز مشاوره : پیرامون ازدواج ، خانواده ، تربیت فرزند و ...
    نشانی : مشهد ، میدان شهدا ، مسجد حوض لقمان ، طبقه سوم ، تلفن : 05132220400
    سایت : www.afaghqi.ir
    اهداف موسسه:

    تمسک به تعالیم انسان‌ساز قرآن‌کریم و معارف اهل بیت علیهم السلام و تلاش در جهت تقویت ایمان و اعتقاد افراد جامعه به قرآن و عترت
    تعمیق معرفت عمومی، تعمیم فهم، درک و تدبر قرآن‌کریم
    تلاش در جهت عملی شدن فرهنگ قرآن و عترت در ابعاد فردی و اجتماعی
    اشاعه و ترویج آیات و مفاهیم قرآن کریم در حوزه‌ی فرهنگ عمومی و تجلی آن در نماد‌سازی، محاوره‌‌های مردمی، تبلیغات رسانه‌ای و...
    معرفی و بازشناسی فرهنگ مهدویت و هدایت جامعه به سمت فرهنگ انتظار    موسسه آفاق نسیم وحی در یک نگاه :

    قرآن کریم آئین‌نامه بزرگ خداوند و کتاب هدایت همگان است.از مهم‌ترین مسئولیت‌های یکایک پیروان دین مبین اسلام، توجه به کتاب خدا، اقتدا به آن و هدایت جوئی از آْن است.
    لذا تلاش برای فرهنگ‌سازی اندیشه و عمل قرآنی،‌ در روزگاری که انسانیت در حصار نوشته‌ها زندانی است و انسان‌ در کوچه‌های حیرت و سرگردانی خویش سردرگم‌است، ضرورتی غیر قابل انکار است.
    مؤسسه قرآن و عترت «آفاق‌نسیم‌وحی»، به همین منظور و با هدف تعمیق معرفت عمومی و درک و تدبر در این کتاب آسمانی، فعالیت خود را از ابتدای تیرماه 92 آغاز کرد.
    برگزاری دوره‌های آموزشی در عرصه‌های مختلف علوم و معارف قرآن و حدیث از قبیل ترجمه و مفاهیم قرآن،‌ قرآن و علوم روز، معارف نهج‌الباغه و... از اصلی‌ترین وظایف معاونت آموزشی است. هم‌چنین طراحی کلیه کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، انجام امور آموزشی و نظارت بر فرآیند یادگیری فراگیران از طریق نظرسنجی و آزمون‌های متعدد از دیگر فعالیت‌های این معاونت است.
    تهیه و تولید محصولات آزمایشی و فرهنگی، جمع‌آوری و ایجاد بانک جامع از تولیدات و آثار فاخر مرتبط با عرصه‌های قرآنی و فرهنگی، تولید و یا گردآوری آثار ارزشمند صوتی و تصویری نیز از فعالیت‌هاییست که معاونت پژوهشی این مجموعه،‌ عهده‌دار آن است.
    در کنار این‌ فعالیت‌ها معاونت تبلیغات و ارتباطات مؤسسه به بیان مسائل روز با محوریت آموزه‌های قرآن و حدیث در قالب فناوری‌های نوین می‌پردازد. علاوه بر این ارتباط و تعامل با رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها، تدارک گزارش از فعالیت‌ها و ایجاد شرایط به منظور حضور مؤسسه در نمایش‌گاه‌های قرآنی نیز از دیگر فعالیت‌های این معاونت است.
    مؤسسه آفاق نسیم‌وحی به خود می‌بالد که به لطف الهی و تحت توجهات حضرت ثامن‌الحجج(‌علیه‌السلام)، در بهترین فضای شهر مشهد و در مجاورت حرم مطهر حضرتش، توانسته است ضمن توفیق خدمت‌رسانی به تشنگان معارف ناب‌اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، در جهت عمل به فرامین مقام معظم رهبری،‌ قرآن را به کارگردان صحنه زندگی امروز تبدیل کند.
    خادم‌الرضا بودن عشق می‌خواهد و بی‌شک حاملان و عاملان قرآن سرشار از این عشق‌اند. همان که فرمود: خداوند رحمت کند کسانی را که علوم و معارف ما را یاد بگیرند و آن را در جامعه نشر دهند.
    موسسه قرآن و عترت آفاق نسیم وحی
    تعداد بازدید :846